תפילה לחיילים שיוצאים למלחמה להגן על עם ישראל

עם ישראל, נמצא כרגע במלחמה – חרבות ברזל הנה מספר תפילות שנכתבו למען חיילי שהל שנלחמים בגופם להגן על מדינת ישראל.

תפילה לחיילי צה"ל בעת מלחמה

אֵל עֶלְיוֹן, שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל, הַשְׁגִּיחַ מִשְּׁמַיִם וּרְאֵה אֶת בָּנֶיךָ וּבְנוֹתֶיךָ היוצאים לקרב בכדי להגן על עמך ועל ארצך. הָפֵץ סֻכַּת שְׁלוֹמְךָ עַל כָּל החיילים והחיילות האמיצים, וּשְׁמרֵם מִכָּל צָרָה וּמִכָּל נֵגַע.

תן בלבם אומץ וגבורה, כדי שיהיו מוכנים לעמוד בפני כל אתגר. אתה המאיר את החושך, האר את עיניהם ודרכיהם והובל אותם לשוב לביתם בשלום.

אַבִּינוּ שֶׁבַּשָּׁמַיִם, הִזָּהֵר את מִנְהִיגֵינוּ ותן להם חוכמה ותבונה, כדי שיביאו שלום לארצנו. תְּן שָׁלוֹם בארץ, ושמחה בלבבות כל בני עמך.

בָּרוּךְ אַתָּה ה', הַשּׁוֹמֵר אֶת עַמּוֹ יִשְׂרָאֵל לָעַד.

אמן.

תפילה לבריאות:

רופא כל בשר ומפליא להושיע, נא השגיח ממרום וראה את כל בני עמך ישראל שצריכים רפואה. תן כוח לרופאים ולכל העוסקים ברפואה, ושלח ברכה ושקט נפשי לחולים. החזר אותם במהירות לבריאותם השלמה, ומלא אותם באופטימיות ובתקווה. ברוך אתה ה', מקור החיים ורופא חולי עמו ישראל.

תפילה לאחדות ושלום:

אבינו שבשמיים, יוצר הבריאה בחסד ובאהבה, אנא מלא את ליבות בני עמך ישראל באחדות, והובל אותנו לשלום ולהתאחדות. הסר מבינינו כל שנאה ומחלוקת, ותן בלבנו אהבה והבנה הדדית. הדרך אותנו לפעול יחד למען מטרות גבוהות, ולהגן על הערכים האמיצים שהועברו אלינו מדור לדור. ברוך אתה ה', המביא שלום במרומיו ועל כל ישראל.

תפילה לחיילי צה"ל המגינים על תושבי הדרום

אֵל שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל, פּוֹקֵחַ עִוְּרִים וּמַתִּיר אֲסוּרִים, ראה לבניך האמיצים שהולכים להגן על אחיהם ואחיותיהם בדרום ארצנו הקדושה. פָּרַשְׂתָּ עָלֵינוּ סֻכַּת שְׁלוֹמֶךָ, ושלח מלאכים לשמרם בכל דרכיהם.

תן להם אומץ לב וחוזק רוח, לדעת שמעבר לכל פחד וסכנה, עם ישראל עומד מאחוריהם בתמיכה ובתפילה. הִרְחַק אותם מכל צרה ופגע, והובל אותם בשלום לחיק משפחותיהם ויקיריהם.

השפע חכמה ותבונה במנהיגינו, כדי שינחילו שלום על כל גבולות ישראל, ובמיוחד על תושבי הדרום הגבורים. זכור את המסירות והנחישות של חיילינו, והגן על כל אחד ואחת מהם כאשר הם שומרים עלינו.

בָּרוּךְ אַתָּה ה', הַשּׁוֹמֵר אֶת עַמּוֹ יִשְׂרָאֵל ועל תושבי הדרום בפרט.

אמן.

תפילת אם לבנה שיצא למלחמה

אֵלי, אֵלי, שלא יגמר לעולם, תומכת בכל כוחי אליך, בתוך כאב הלב והנשימה הכבדה. בני, יקירי, דמוי הילד שגדלתי בצללי, עכשיו בשדות הקרב.

אבינו שבשמיים, שמר אותו בצל כנפיך, בכל צעד ובכל פעולה, בכל מקום שהוא נמצא. הקרן אור לדרכו בליל החושך, ותן לו את האומץ להתמודד עם האתגרים הגדולים.

זכור, אלוהים, את האהבה האינסופית של אם לבנה, והייתה איתו בכל רגע, מלא אותו בתחושת הביטחון שאני כאן, מחכה, מתפללת, ומאחלת לו שלום.

כשהוא חושב, כשהוא מרגיש פחד, שלח לו את כוחי, החום של חיקי, המגע של ידי. אני מבקשת ממך להחזיר אותו בשלום, לחיק הבית, לחיק המשפחה.

בעזרתך, אני מקווה לראות את בני שב לצדי, מתחזק ובריא, מלא באומץ ובאהבה. בָּרוּך אתה ה', השומע תפילת אם שלא פסקה לאהוב.

אמן.

תפילה לחיילי צה"ל המגינים על הצפון

רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם, הגָּנַנְתָּ לאבותינו במדברות ובהרים, שמור עתה את בנינו, חיילי צה"ל, שהלכו להגן על הגבול הצפוני של ארץ ישראל.

במרחב הצפון היפה, על אדמת הגליל והגולן, שלח מלאך משמרתם לצדם. שהם יהיו מוגנים מכל צרה ופגע, ויחזרו בשלום לבתיהם.

רחֵם עליהם בזמן הקרב, ותן להם את האומץ והתושיה לקבל החלטות נכונות. הקרן להם אור בחושך, ודרך נסללת בעת הסכנה.

עזור למנהיגי הארץ לפעול בחכמה, בבינה ובדעת, כדי להביא לשלום וביטחון לכל תושבי הצפון ולכל עם ישראל.

זכור את ההקרבה, המסירות והאהבה של חיילינו הגבורים. אנו מתפללים לשלומם, לבריאותם, ולחזרתם המהירה אל אהליהם.

בָּרוּךְ אַתָּה ה', שומר ישראל והצפון הקדוש שלנו.

אמן.