צבא טורקיה

הצבא הטורקי הוא כוח צבאי רב עוצמה שיש לו היסטוריה ארוכה של הגנה על גבולות המדינה והאינטרסים שלה. עם מספר רב של חיילים וציוד מודרני, הצבא הטורקי הוא אחד החזקים באזור. במאמר זה נחקור את גודל הצבא הטורקי, מבנה הצבא, עוצמתו ועוצמתו ויכולות חייליו.

גודלו של הצבא הטורקי, מבנה הצבא, עוצמתו וכוחו

הצבא הטורקי הוא אחד הכוחות הצבאיים הגדולים והחזקים באזור. הצבא מחולק לארבעה זרועות עיקריות: חיל היבשה, חיל הים, חיל האוויר והחיל המיוחד. כוחות היבשה הם הענף הגדול ביותר של הצבא הטורקי, המורכב מיותר מ-400,000 אנשי שירות פעיל.

לצבא הטורקי יש מבנה ריכוזי ביותר, כאשר ראש המטה הכללי אחראי על הפיקוד והשליטה הכוללים. כוחות היבשה מתחלקים לשלושה מרכיבים עיקריים: מפקדת הצבא, חיל הצבא והאוגדות. חיל הים וחיל האוויר מאורגנים באופן דומה, עם מפקדות, ציים וכנפיים משלהם.

כוחו ועוצמתו של הצבא הטורקי נובעים משילוב של גורמים, לרבות גודלו הגדול, הציוד המודרני והצוות המיומן ביותר. הצבא הטורקי מצויד בטנקים מתקדמים, כלי רכב משוריינים ומערכות ארטילריה, כמו גם מטוסי קרב ומסוקים חדישים. לצבא יש גם מספר לא מבוטל של יחידות כוחות מיוחדים המאומנים ביותר ומסוגלים לבצע פעולות מורכבות.

הצבא הטורקי הפגין את כוחו ועוצמתו בסכסוכים ומבצעים שונים, כולל הלחימה בטרור והמלחמה בסוריה. הצבא מילא תפקיד משמעותי גם במשימות שמירת השלום ובפעולות הומניטריות במקומות שונים בעולם.

כוחות היבשה

כוחות היבשה הם הענף הגדול ביותר של הצבא הטורקי, עם יותר מ-400,000 עובדים בשירות פעיל. כוחות היבשה אחראים על הפעולות הקרקעיות ומאורגנים בשלושה מרכיבים עיקריים: מפקדת הצבא, חיל הצבא והאוגדות.

מפקדת הצבא אחראית על התכנון והתיאום, בעוד שחיל הצבא אחראי על פעולות טקטיות באזורים ספציפיים. החטיבות הן היחידות המבצעיות הקטנות ביותר, המורכבות מ-8,000 עד 15,000 איש.

חיל הים

הצי הטורקי אחראי להגנה על חופי המדינה והאינטרסים הימיים של המדינה. חיל הים מאורגן בארבעה ציים עיקריים: פיקוד מרחב ים צפון, פיקוד מרחב ים דרום, פיקוד מרחב ים מערבי ופיקוד הדרכה וחינוך ימי.

חיל הים מצויד בצוללות חדישות, פריגטות, קורבטות וסירות סיור. לחיל הים יש גם מספר לא מבוטל של נכסי תעופה ימיים, לרבות מסוקים וכלי טיס בלתי מאוישים.

חיל האוויר הטורקי

חיל האוויר הטורקי אחראי על פעולות אוויריות והגנה. חיל האוויר מחולק לארבעה פיקודים עיקריים: חיל האוויר הקרבי, פיקוד האימון האווירי, פיקוד הלוגיסטיקה של חיל האוויר ואקדמיית חיל האוויר.

חיל האוויר מצויד במטוסי קרב חדישים, מפציצים, מטוסי תובלה ומסוקים. לחיל האוויר יש גם מספר לא מבוטל של מערכות הגנה אוויריות, לרבות מערכות מכ"ם וטילים.

הכוחות המיוחדים

הכוחות המיוחדים הטורקיים הם קבוצה מאומנת ובעלת יכולת של חיילים שאחראים על ביצוע פעולות מורכבות. הכוחות המיוחדים מאורגנים במספר יחידות, ביניהן פיקוד הכוחות המיוחדים, חטיבת הקומנדו וקבוצת המבצעים המיוחדים.

יחידהמספר חייליםטנקיםכלי רכבארטילרייהתותחיםמטוסיםהליקופטר
חיל הרגלים355,0003,2009,0001,4003,0001,02041
חיל הים77,000161054214019428
חיל האוויר60,000N/AN/A24037020770
הכוחות המיוחדים4,000N/AN/AN/AN/AN/AN/A

מבנה הממשל בתורכיה

מבנה השלטון בטורקיה הוא דמוקרטיה פרלמנטרית עם מערכת נשיאותית. נשיא טורקיה מכהן כראש המדינה ונבחר על ידי העם לכהונה של חמש שנים. הנשיא ממנה את ראש הממשלה, המכהן כראש הממשלה ואחראי על ניהול העניינים השוטפים במדינה.

למעשה זו מבטלת את המשטר הדמוקרטי

הפרלמנט הטורקי, המכונה האספה הלאומית הגדולה של טורקיה, הוא הרשות המחוקקת של הממשלה. היא מורכבת מ-600 חברים הנבחרים לכהונה של ארבע שנים. הפרלמנט אחראי על העברת חוקים, אישור התקציב הלאומי ופיקוח על עבודת הממשלה.

הרשות השופטת של הממשל בטורקיה אינה תלויה ברשות המבצעת והמחוקקת. היא מורכבת מבתי משפט שונים, לרבות בית המשפט לחוקה, בית המשפט העליון לערעורים ומועצת המדינה. בית המשפט לחוקה אחראי על פרשנות החוקה ופסיקה בדבר חוקתיות החוקים ופעולות הממשלה.

ממשלת טורקיה מאורגנת במספר משרדים, ביניהם משרד החוץ, משרד הפנים, משרד ההגנה ומשרד האוצר. כל משרד אחראי על תחום ספציפי של מדיניות הממשלה ובראשו עומד שר הממונה על ידי ראש הממשלה.

בסך הכל, מבנה השלטון בטורקיה נועד להבטיח הפרדת רשויות ומערכת של בלמים ואיזונים. בעוד שלנשיא יש סמכויות משמעותיות, הפרלמנט ומערכת המשפט ממלאים תפקידים חשובים בהבטחת הממשלה לפעול לטובת העם הטורקי.

לסיכום טורקיה לא נחשבץ מדינה דמוקרטים וזכויות של חלק מהאנשים במדינה נפגעת.

ארגון חמאס המדיני והצבאי פועלים ללא הפרעה ומתכננים פיגועים כנגד אזרחי ישראל בארץ ובעולם. ממשלת תורכיה מאפשרת להם לםגוע במדינת ישראל ללא הפראה וממשלת ישראת מורידה את הראש כנגד העם התורכי.

מלחמת חרבות ברזל