צבאות בעולם

רוצים לדעת מי הצבא החזק בעולם, דירוג צבאות העולם, מי הצבא הכי חלש בעולם? במדור זה נציג מידע על צבאות שונים בעולם, המבנה הצבאי, כל הנשק שמשתמשים בכל מדינה, החוזקות, המחלקות השונות, הדרגות ומידע מעניין על כל הכוחות הצבאיים.

צבא ארה"ב

צבא ארצות הברית (United States Army) הוא הזרוע היבשתית העיקרית של הכוחות הצבאיים של ארצות הברית ובעל האחריות העיקרית על פעולות צבאיות קרקעיות מחוץ למדינה . הצבא כולל 650,000 חיילים בשירות סדיר ועוד 700,000 בשרות מילואים.

לגיון הזרים הצרפתי

לגיון הזרים נוסד על ידי לואי פיליפ מלך צרפת, ב-10 במרץ 1831, לשם תמיכה במלחמתו באלג'יריה, אך לאחר שהוקם הלגיון הוא תיגבר את כוח הצבא הצרפתי במלחמות רבות כמו במלחמת קרים, במקסיקו ובאיטליה.

צבא יפן

הצבא היפני, הידוע גם בשם הצבא היפני הקיסרי, היה הזרוע הצבאית היבשתית של הכוחות המזוינים היפניים הקיסריים. היא הייתה פעילה מ-1868 עד 1945, ומילאה תפקיד משמעותי במודרניזציה והתרחבותה של יפן בתקופה זו.

צבא בריטניה

הצבא הבריטי (The British Army) הוא זרוע חילות היבשה של הכוחות המזויינים של בריטניה. הוא נוסד ב-1707, עם איחוד הממלכות והצבאות של סקוטלנד ואנגליה והקמת הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה. הצבא הבריטי החדש הורכב מן הרגימנטים האנגליים והסקוטים הקיימים ומפקדתו הראשית נקבעה בלונדון.

צבא איראן

הצבא האיראני מחולק ל-4 זרועות: זרוע היבשה הצבא הסדיר האיראני כולל כ-350,000 חיילים, מהם כשני שליש מגויסים. איראן מנהיגה שירות חובה בין 3-5 שנים לפי התפקיד. נוסף לצבא הקבע יש לאיראן עוד כ-100,000 אנשים המשרתים במשמרות המהפכה. תפקידם העיקרי של משמרות המפכה הוא לא הגנה צבאית אלא הגנה ופיקוח על ביצוע האידאולוגיה של המשטר.

חיזבאלה

חיזבאללה הוא ארגון טרור וקבוצה פוליטית ומיליטנטית שבסיסה בלבנון. היא נוסדה בתחילת שנות ה-80 במטרה להתנגד לכיבוש הישראלי של דרום לבנון. עם הזמן, חיזבאללה התפתח לכוח מדיני וצבאי רב עוצמה בלבנון שמכיל בתוכו מטרה למחוק את ישראל והיהודים מארץ ישראל.

צבא ירדן

הצבא הירדני הוא המרכיב הגדול ביותר של הכוחות המזוינים הירדני, הכולל את חיל האוויר, הצי והכוחות המיוחדים. הוא מחולק למספר זרועות, כולל חיל היבשה המלכותי הירדני, חיל האוויר המלכותי הירדני ומפקדת המבצעים המיוחדים של ירדן.

צבא רוסיה

ראשיתו של הצבא הרוסי בימי הביניים עם כינון נסיכות קייב. לאחר פיצול הנסיכות למספר מדינות עצמאיות, היה הצבא מורכב בעיקר ממשמר הנסיך וממיליציה. הוא עבר שינויים עם קבלת הנשק החם במאה ה-15 והופעת גדודי סטרלצי. רפורמות נוספות נעשו על ידי פיוטר הראשון וכינון צבא האימפריה הרוסית. מהפכת אוקטובר הולידה את הצבא האדום. בסוף המאה ה-20 נפל המשטר הסובייטי והצבא של רוסיה הדמוקרטית קיבל את השם צבא הפדרציה הרוסית.

קבוצת וגנר

האם הוא באמת הצבא הפרטי של ממשלת רוסיה

צבא סין

סין היא אחת המעצמות הצבאיות הגדולות והחזקות בעולם, עם צבא המתחדש במהירות ונוכחות גלובלית הולכת וגדלה. להלן כמה עובדות מפתח וסטטיסטיקות על הכוח הצבאי של סין.

צבא דרום קוריאה

הידוע רשמית כצבא הרפובליקה של קוריאה (ROKA), הוא הזרוע היבשתית של הכוחות המזוינים של דרום קוריאה. היא הוקמה ב-1948, בעקבות חלוקת קוריאה, ומאז מילא תפקיד משמעותי בהגנה על דרום קוריאה.

צבא צפון קוריאה

צבא צפון קוריאה, הידוע רשמית בשם צבא העם הקוריאני (KPA), הוא שלוחת הכוחות המזוינים של צפון קוריאה. היא הוקמה ב-1948 ומאז נמצאת בשליטת מפלגת הפועלים השלטת של קוריאה.

צבא מצרים

הצבא המצרי הוא הזרוע הגדולה ביותר של הכוחות המזוינים המצריים ואחראי על ההגנה היבשתית של המדינה. זהו אחד הצבאות העומדים הגדולים בעולם, עם למעלה מ-500,000 אנשי שירות פעילים.

צבא יוניפי"ל

יוניפי"ל מייצג את כוח השלום של האו"ם בלבנון, שהוא כוח שמירת השלום שהוקם על ידי האו"ם ב-1978 במטרה להבטיח את נסיגת הכוחות הישראליים מדרום לבנון, להחזיר את השלום והביטחון ולסייע לממשלת לבנון להבטיח את החזרת סמכותה האפקטיבית באזור ובלימתה של חיזבאלה. הכוח מורכב מאנשי צבא ממדינות שונות ונמצא בפיקודו של האו"ם. המנדט של יוניפי"ל הוארך מספר פעמים והוא ממשיך למלא תפקיד חשוב בשמירה על היציבות בדרום לבנון.

צבא טורקיה

הצבא הטורקי הוא כוח צבאי רב עוצמה שיש לו היסטוריה ארוכה של הגנה על גבולות המדינה והאינטרסים שלה. עם מספר רב של חיילים וציוד מודרני

חיפשתם גם