מצב מלחמה – צהל הכריז על מצב מלחמה 7 לאוקטובר 2023

ישראל נכנסה והכריזה על מצב מלחמה לאחר שנה קשה שבה כוח ההרתעה של ישראל נחלש יום אחרי יום בגלל ממשלת ישראל שהייתה עסוקה במהפכה משפטית.

מלחמה בדרום 2023 מצב מלחמה משמעות וכל המידע שמצאנו.

"מצב מלחמה" מתייחס למצב או מעמד שבו שתי ישויות או יותר, בדרך כלל מדינות או אומות ריבוניות, מעורבות בעימות פעיל או בפעולות איבה זו נגד זו. כאשר ישויות מכריזות על מצב מלחמה, זה מסמל שהן נמצאות בסכסוך רשמי ופתוח, שלעתים קרובות כולל פריסת כוחות מזוינים, קרבות ופעילויות לוחמה קשורות אחרות. למעמד זה יכולות להיות השלכות על יחסים בינלאומיים, זכויות וחובות משפטיות וזכויות האזרחים בתוך המדינות הלוחמות.

מבחינה היסטורית, להכרזה הרשמית על מצב מלחמה הייתה משמעות משפטית, שהשפיעה על נושאים כמו הטיפול בשבויי מלחמה, זכויותיהן של מדינות ניטרליות ותחולתם של חוקים פנימיים מסוימים. בעידן המודרני, סכסוכים רבים מתרחשים ללא הכרזות מלחמה רשמיות, אך עדיין ניתן להתייחס אליהם כמצבי מלחמה דה פקטו בשל עוצמת הלחימה והיקפה.

המושג משמש לעתים גם באופן מטפורי, כמו ב"מלחמה בסמים" או "מלחמה בעוני", כדי לתאר מאמצים או קמפיינים משותפים נגד סוגיות חברתיות מסוימות. עם זאת, אין מדובר במלחמות ממשיות במובן הצבאי או המשפטי הבינלאומי.

היום הראשון

עשרות כל י רכב עם מחבלים נכנסו וחדרו לישובים בדרום הארץ כולל העיר שדרות יצרו כאוס רב פצעו והרגו אזרחים.

במהלך החדירה נורו מעזה מאות טילים על רחבי ישראל

ממשלת הכשלון של הליכוד

ממשלת הליכוד כבר עשרה חודשים מנסה לעשות מהפכה משפטית בארץ ישראל החלישה את השלטון ופגעה אנושות ביכולת ההרתעה של מדינת ישראל.

דיווח ראשוני חשדות לא מאומתים חשש לחטיפת גופות חיילים לרצועת עזה. גאלנט לא מתפקד יום הכיפור חוזר על עצמו כשבשלטון יש ממשלת ימין מלא על מלא שלא מביאה ביטחון לעם ישראל.

מלחמת חרבות ברזל