מילואים מילואים
עמוד הבית  מועדון מילואים   סיפורי מילואים  אתרי מילואים שירות מילואים על האתר מילואים  מיהו מילואמניק
פרסם באתר מילואים  מילואים חדשות   מילואים וסרטים   פטור ממילואים  צה"ל מילואים ונשים  מילואים
מילואים - הידעת?
נעליים צבאיות הם חלק מלבוש החייל ומהווים סמל חזותי נוסף בעל משמעויות חשובות. פקודת המטכ"ל, בנוגע לנעליים אומרת כי: חייל ינעל נעליים צבאיות גבוהות או חצאיות, בהתאם לתקן הציוד האישי ...

סמלים בצה"ל
תולדות המדים,
דרגות ותגים, קיטבג, דיסקית, כומתה, נעליים צבאיות, שיפצור, משקפים, שרשרת דיסקית, דגמח, מדי ב ,
סוודר טלאים, דובון,

מילואים - למה אתם עושים מילואים

ספר לנו מה דעתך על המילואים
מילואים - למה אתה עושה מילואים

  כותרת    
  דעה  
 


דעתכם על שירות המילואים

שנאת חיי המילואים
אני שונא אבל שונא את המערכת הצבאית מנהלת אותה שורה של רסרים עם שכל של נמלה"
 
לצאת מהשיגרה
הזדמנות לצאת מהשיגרה נכון שהאוכל לא משהו אבל חודש בלי לעבוד"
 
אח שלו, תראה כמה אתה חסר לו ...
אח שלו, תראה כמה אתה חסר לו ... התגעגעתם? לא ראיתם את החבר´ה כבר הרבה הרבה זמן? הינה זה מגיע בקרוב, נפגשים שוב!! מה עוד לא ספרו לכם? ... ´´אנחנו ה $%# @&#$ הסודי של צה´´ל ל !@)*%$ הבאה בקיץ!! ´´ (בטח, נכון - אההה) כן כן אני יודע, גם אתה לא מאמין ואומר לעצמך ´´רגע לא יכול להיות, משהוא פה לא מסתדר לי...´´ אתה רץ למגירה ושולף את טופס החיול מהפעם הקודמת שהשארת בפק´´ל כיסים, זה הכחול הזה שצריך לחתום פה פה ופה ואז תולשים לך חלק (כן זה שאתה כל פעם מתקן את הפרטים שלך ובפעם שאחרי - שוב אתה רשום בכתובת של ההורים שלך). אתה מסתכל על התאריך ורואה שההכשרת נהיגה עדין בתוקף! אתה משפשף את העיניים וצועק לאישתך שבחדר ליד שתבוא מהר: - מיכל בואי רגע, מהר נו ... - מיוני עד היום, כמה זה? - כמה זה מה? - כמה זמן עבר נו... בחייך... ואז, אחרי שאתה בטוח שאין טעויות .... - פא# שי%, כ$% אמא שלהם בני @#%&, מזה אנחנו ה $%# @&#$ הסודי של צה´´ל ל #@)*%$ הבאה בקיץ!! כן כן, אתה מקלל חזק, חזק מאד ושכולם ישמעו... שכולם ידעו כמה אתה סובל, איך זה תקוע לך, ושבדיוק יש פרויקט לחוץ במשרד וכולם נשארים עד 23:00 כל יום, ומה יהיה עם מיכל? איך היא תטפל עכשיו לבד בילדים... ואז אחרי שאתה בטוח שאין אף אחד בסביבה בטווח צעקה וכולם ברחו מהקללות, אתה מוציא את הטלפון מהכיס מדפדף למטה עעעעעד ל´´מתן מיל´´ ולוחץ SEND... (קול חיוג)... - אח שלו מה קורה? נו קיבלת? - אאאהה ממצב גבר! מה קיבלתי, ממך רק כאב ראש? - לא יאא חמור צו רד לדואר תראה שלא שכחו אותך חס וחלילה - חס וחלילה... גבר, הרדיו עליך הקפה עלי.... סוגר את הטלפון וצועד לארון במרפסת, פותח את הדלת ומציץ לראות שכל הציוד הצבאי עדין שם (כדי שלא יהיו תקלות) בניינו, אבל אל תספר לאף אחד, כולם אוהבים לחשוב כמה אנחנו סובלים... ואיך קוראים אותנו, אבל אנחנו בסוף עושים חיים עם החבר´ה (בחופשה השנתית) - במילואים כמובן! אז כשחוזרים, ליתר ביטחון תן איזה, עוד כמה: ´´בואנה איך תחנו אותנו... החארות האלא´´ רק שבבית ובעבודה לא יחשבו שנהנית (חס וחלילה) וישאירו אותך בבית בפעם הבאה ומישהו אחר יתפוס את המקום שלך בסיור... ביי ולהתראות בקרוב... g445@nana.co.il www.445.tipo.co.il "
 
בגלל החוק
אני עושה מילואים כי אין ברירה החוק לא מאפשר לי לחיות באופן חופשי אני חי במדינה שכביכול דמוקרטית ימתנוססת במשפט אין ברירה זה הביטחון שלנו זהו כי אין ברירה אני הולך למילואים חסר לי רק כ 12 שנה למניאק"
 
חבל על ביזבוז הכסף
חבל על ביזבוז הכסף במקום לקחת אותנו לאבטחת ישובים יש מספיק מובטלים שיכולים ורוצים לעבוד בשמירה ולהרוויח כסף דבר נוסף אבטחת הישובים רק מעמיקה את הקרע בעם בין המתנחלים לנו לישראלים בלי קשר אני חושב שאהוד אולמרט הורס את המדינה כפי שאריאל שרון עשה"
 
מילואים זה פיקניק
בשבילי מילואים זה חופש לא לעבוד לא לשמוע את האישה לא להתעצבן מהשיחות שלה לפני השינה לא לשמוע למה עשיתה ככה ולמה ככה אתם יודעים מה זה נשים אז בשבילי מילואים זה פיקניק"
 
מילואים זה בשבילי
מילואים זה אקשן מחסומים לצעוק להרביץ אתם יודעים איך זה ..."
 
דעתי על מילואים
זוהי זכות של כל אזרח/חייל בישראל, "
 
אני מתחמק מהמילואים
לא שאני לא רוצה אני מרגיש חוסר גיבוי זה לא משנה מי בממשלה ביבי שרון אולמרט אף אחד לא נותן גיבוי לא למילואמניקים ולא לעם. אז כשאפשר אני מתחמק ובינתיים לא רע."
 
ביזבוז זמן וכסף
אין מילים !!! שבועיים מיל´- ולא עשינו כלווווום !!! ביזבוז!!!!"
 
אולמרט יתפטר אז אני אלך
אולמרט יתפטר אז אני אלך למילואים כל עןד האהוד אולמרט ראש הממשלה אני לא הולך ולא מתייצב למילואים אני לא מוכן שישלחו אותי לשחיטה."
 
מה זה מילואים
מה זה מילואים? מילואים זה לקחת אותך מהסביבה הטבעית ולשים אותך בסביבה מיותרת סביבה בה הורגים ונהרגים בגלל אגו פעם שמעתי מישהו אומר כשהוא יהיה גדול לא יהיה יותר מילואים. כמובן שהוא טעה אני עושה מילואים כי לצערי אין ברירה"
 
מילואים זה חשוב
לא משנה מה הדעות מה אתם חושבים על אולמרט אופרץ אנחנו חייבים להגן על עצמנו מי יגו על עצמנו אם לא אנחנו עברנו שואה אחד זה מספיק."
 
מילואים זה התאבדות
נכון שמילואים זה התמתקות וחופש מהחיים אבל תלוי איפה יש מקומות שהמדינה שולחת אותנו למות ללא סיבה או ללא הגיון פיקודי לכן המלצתי היא לכו למילואין אבל תתחמרו אם שולחים אתכם לדוגמא לשטחים וכמובן אם שולחים אותכם למלחמה בראשות אולמרט פרץ ואןלי אהוד ברק בקרוב תברחו גפי שברק עשה "
 
מילואים בשביל הילדים
אני הולך למילואים רק בשביל הילדים כדי שאולי יום אחד להם או לילדים שלהם יהיה מקום ´´בטוח´´ לחיות. האמת שקשה לי להאמין למה שכתבתי איך יכול להיות טוב אבל צריך להאמין במשהו כדי לחיות ולא להיקבר בתסכולים ממשלה כזו או אחרת"
 
אנחנו מטומטמים
אנחנו הולכים למות בשביל מדינה שלא נותנת כלום אנחנו הולכים למילואים ולמדינה לא מפריע שאנחנו קונים ציוד שאין לצבא קונים אוכל מוצאים כסף על ביביסיטר להוציא את הילדים מהגן ובית הספר אנחנו מטומטמים שאנחנו עושים מילואים החתום מילואימניק לא גאה"
 
למה אבל למה לעשות מילואים
למה אבל למה לעשות מילואים כל הזמן שומעים בעיתונות שאין ציוד אין מספיק אוכל אפילו אין רכב כוננות במידה וישנה חדירה אז למה למות בגלל מדינה עם מנהיגים שדואגים לעצמם ולא לאזרחים\למילואים אני לא רוצה יותר ללכת מילואים = מוות"
 
בזבוז זמן
לדעתי ללכת למילואים זה סתם בזבוז זמן. אני בתור חייל שאהב את התפקיד שלי בשירות הועברתי לתפקיד מעפן של גדוד חילוץ בפיקוד העורף. אם למישהו יש דרך טובה איך לצאת מהמילואים שיגיד כי לי נמאס מהחרא הזה שנקרא מילואים בפיקוד העורף. בתפקיד של מחלץ פצועים עאלק."
 
tאני רוצה לצאת מהמילואים
די למילואים עד מתי עד מתי"
 
חבורה של פראיירים
נשבר לי להיות פראייר, נשבר לי מזה שהלימודים שלי נדפקים, נשבר לי מזה שכמעט כל מי שסובב אותי קורא לי פראייר, נמאס לי מזה שאנשים באים אלי בגאווה ומספרים לי שהם יצאו מהמילואים בקומבינות, נמאס לי מהעם הזה שחושב שיש פראיירים שיעשו כבר את העבודה, הדם שלי לא יותר זול מהדם של כל המשתמטים העלובים. נמאס לי מזה שכשחזרנו מלבנון במלחמה האחרונה אנשים שאלו אותי ´´ מה באמת נלחמתם? הלכתם באמת ברגל? ´´ אין כאן מודעות לכוחות המילואים. נשבר לי מזה, נמאס לי להיות פראייר, ואני רוצה תגמול הולם על זה שאני מילואימניק!!! ושלא יבואו לי כל הפטריוטים והאידיולוגים למיניהם, נשבר!!! אני רוצה תמורה אם לאף אחד לא אכפת!! "
 
פעם ראשונה סבבה אח´´כ מספיק!
"
 
העם רוצה מלחמה
אני הלך למילואים רק אם זאת למטרת מלחמה למרות שיש הרבה רגשות מעורבים הרי השלטון והצבא לא מוכן למילחמה אבל די באו ניפטר מהערבים"
 
לא ללכת למילואים עד שגלעד יחזור
לא ללכת למילואים עד שגלעד שליט יחזור. איזו מדינה שלא דואגת לחילים שלה לא במלחמה ולא לאלו שנמצאים בקו ההגנה היום יומי לקיום המדינה. ממשלה שדואגת איך להוציא את חבריה בחנינות מעבירות שעשו מין, אלימות, גניבה, מינויים פוליטים לא אבל לא ללכת למילואים"
 
מילואים כשליחות
אני עושה מילואים הרבה ובאופן קבוע לפחות 60 יום בשנה אני לא חושב שהאזרחים שעושים מילואים הם פריירים הההפך!! נכון שהמדינה לא יודעת לתגמל את ההאנשים אבל זה כבר בעיה של כולנו שבחרנו מדינאים נמושות שחושבים רק על עצמם ולא מבינים שהמעיין שהם נהנים ממנו כרגע יתיבש ויעלם אם לא יטפלו בו !!סה´´כ כשאני עושה מילואים אני מסתכל על הילדים הקטנים שלי ודבר ראשון אני עושה את זה למענם!! זה לא סוד שהרוחות הנושבות בארץ מדברות בחלקן בזלזול על אנשי המילואים!! אבל נקווה שלא יבוא יום וכולנו נצטער על ההתנהגות האגואיסטית שצמחה במדינה ב10-15 שנה האחרונות!!!כדאי לשנות ולהשתנות ומהר!!"
 
לא מוכן למות למען פרזיטים
אני לא מוכן למות בשביל פרזיטים אני רוצה לחיות באחווה ובכבוד מי שלא עושה מילואים מבחינתי הוא פושע אבל מצד שני אני לא מוכן למות ושאחרים יצחקו בגאווה שהם לא עושים מילואים אז מה עושים מצטרפים לעדר ולא עושים מילואים לא עושים מילואים שאחרים יהיו פריארים"
 
עשיתי ניסוי לפני 7 שנים
בעקבות תרגיל משותף עם יחידת שלישות. הבנתי שיחידות הקישור בכלל לא קשורות ליחידות השלישות, לכן הקישור לא מסוגל לאמת מידע שמגיע אליו. החבר´ה מהשלישות צחקו על רשימה שחורה של הקישור של מילואימניקים שכביכול עושים מלא כסף באזרחות ולכן הקישור מפחד לגייס אותם, כי כל חריגה בימי מילואים שלהם תקרע את הקרן יחידה. כל זה קרה כשעוד ההיתי סטודנט. כסיימתי ללמוד, המש´´ק קישור כאילו סתם התקשר וברך אותי על סיום התואר. הוא שאל אותי כבדרך אגב אם יש לי עבודה וכמה כסף אני עושה... עשיתי ניסוי... שיקרתי לו, המצאתי סתם מספר כמה עשרות אלפי שקלים בחודש... מאז לא עשיתי מילואים!"
 
לי לא קוראים למילואים
מילואים מה פתאום בסדיר לא עשיתי הרבה ןעכשיו אפילו לא קוראים לי מלבד לבלבל את המוח על עדכון פרטים"
 
אני לא עושה מילואים
כבר כמה שנים, רוצים לדעת איך ? ככה: 1. להיות מציקים, מעיקים ולא נורמלים! לקבול את הקצינות קישור לבקש קבנים/ועדות רפואיות/ועדות מצפון להצהיר על שימוש מאסיבי באלכוהול. להגיע ממש שיכור לצו. להתחמק ולשבת קצת בכלא. אחרי זה אפשר לצאת... להעלות קשיים לא נורמלים בפני משרד הקישור, עד היום אני טוען שאני מתגורר בכיכר הלחם באוהל 13 , לכו תוכיחו שלא... לדבר עם המשפחה שתשתף פעולה. ללכת לפסכולוג באזרחות ולטעון שהתעללו בכם בצבא, ואתם מפחדים בלילות, אחרי ביקור אחד אצל הפסיכיאטר - פטור מיידי! סתאאאםםםםם !!!!!! אני עושה מילואים גאה ! "
 
אני ציוני
אני עושה מילואים למען משפחתי"
 
לברוח מאשתי
המילואים בשבילי זה חופש"
 
אני לא מתכוון להגיע למילואים
אחרי מלחמת לבנון אני לא סומך על הצבא"
 
שהדתיים יעשו מילואים
נמאס כבר מהמצב חוק טל ברק ברח ועזב אותנו לנפשנו. נמאס לי שהם חיים על חשבוננו"
 
לדפוק את העבודה
כשאני במילואים הבוס שלי בלחץ אז הוא מרגיש איך הוא לא יכול בלעדי"
 
למה לעשות מילואים
אני מרגיש מנוצל לכן אני מתחמק כשאני יכול"
 
אני בכלל יצאתי על קב´´ן
אני בכלל יצאתי על קב´´ן חהההההההההההההההההההההההההההההה חההההההההההההההה"
 
גם אני לא עושה מילואים
גם אני לא פריאר אחרי 6 שנים של פריאריות החלטתי להפסיק לתרום למדינה שלא תורמת לי אז גם אני לא עושה מילואים"
 
מילומניק קרבי
יש ברירה??? מה לעשות שאני בריא ואף אחד לא רוצה להוריד לי פרופיל????"
 
כי אני מרגיש שצריך
אין מישהו אחר שיעשה את העבודה..."
 
כש בר רפאלי תעשה מילואים
אז גם אני בינתיים אני עושה חיים ולא הולך למילואים חה חה חה"
 
כי גם אני פראייר
"
 
נהדר אחלה חברה
יוצאים לשבועיים טוחנים ונהנים"
 
מילואים זה חובה - כמו מיסים
מילואים זה חובה אף אחד לא רוצה לשלם מיסים ולא לעשות מילואים אין לנו ברירה אנו חיים תחת שלטון פחדנים שלא לוקח אומץ כנגד אויבינו ומגלגל את הבעייה לעבר ילדנו.. האשמים האחרונים הם: אהוד אולמרט אהוד ברק שרון פרס והרשימה עוד ארוכה"
 
נו מתי המילואים הבאים
מתי החופש הבא :-)"
 
חזרתי מהמילואים עייף
זה כבר לא בשבילנו לעשות 6 4 די אני סוגר בסטה."
 
טוב למות בעד ארצנו ?
האם כחיל מילואים המדינה דואגת תשובה : לא אז למה לעשות מילואים ???"
 
אנחנו עבדים מודרניים!!
שירתתי בצבא 3 שנים נתתי את המיטב שביקשו מימני. קרעתי את עצמי.עכשיו אני סטודנט קשה יום נשוי .אני מרגיש שהמדינה הזאת מתייחסת אלי כאל סוג ב´ יש לנו חרדים וערבים שלא מספיק שונאים אותנו ואת עצם רעיון הציונות.גם מקבלים ביטוח לאומי שאני משלם בעמל רב הם מקבלים זכיות כמוני ואפילו במקומות מסוימיים מעדיפים אותם על פניי כמו ´´העדפה מתקנת לערבים באוניברסיטאות´´ או ´´מתן קצבאות למשפחות מרובות ילדים´´.והם עוד אומרים שהם עניים כאשר ל90 אחוז מהם יש פלאפונים ומחשבים יושבים כל היום עלק לומדים ופשוט המדינה ממנת.אני עובד לומד קורע את עצמי צריך גם אחרי לשלם מיסים ובטח ביטוח לאומי150 שקל לחודש וכל זה נעשה תוך כדי זה שאני גם צריך לצאת מהלימודים ולשרת במילואים.אני משלם ארנונה יקרה אין לי הנחה פשוט בושה!!(אני גר באחת המועצות המיותרות והמושחתות שיש מעוצה אזורית מטה בינימן). המקרר בבית שלי ריק. מבקשים מימני ביישוב לשלם ´´מס שמירה´´ וזה בעוד שפרצו לי את הבית וגנבו דברים יקרי ערך.איפה אני חי למה אני בכלל גר במדינה הזאת ???יאללה צריך לעשות משהו עם זה דיי לעבדות! די לדיכוי! "
 
מילאים לפי חוק מרפי
אני עצמאי ומשום מה המילואים באים לי תמיד בזמנים הלא נכונים. כשיש לי פחות לחץ ופרוייקטים לא לחוצים אין מעטפות אבל הצבא מחכה לקרוא לי למילאים כשאני נמצא בשיא. הצבא לא מבין שמילואים לעצמאי זה עלול להוות את הכף בין הצלחה ובין כישלון. אולי בגלל זה הפסשנו במלחמת לבנון כי הקצינים שלנו לא מספיק טובים אז לסיום חוק מרפי עובד ברדע שיש מילואים בפתח."
 
מילואים לפי חוק אולמרט
אהוד אולמרט אמר - אני לא יכול להבטיח שלא יפלר עליכם טילים איך אפשר ללכת למילואים כאשר האדם העומד בראש לא מאמין בצבא שיכול להביא פיתרון. ראינו זאת במלחמת לבנון השנייה. לאזרחים כבר אין כוחות ומחכים שאתה אהוד אולמרט תלך עד אז האם ללכת למילואים ? מבולבלים ? גם אני."
 
התנדבות
שלום הייתי רוצה לדעת מה ההליך כדאי להתנדב למילואים בכבוד רב אפרת ג´רבי"
 
בשבילי לעשות מילואים
זה לצאת מהשיגרה הרגילה למצב אחר: חברים,חוויות,להכיר מקומות בארץ.הפסקה של החיים למשהו אחר.מפסיד מי שלא עושה.שפע אור ואהבה לכל המילואימניקים באשר הם."
 
למה??
כי אחרת יכניסו אותי לכלא. המפקד אגד שלנו הוא חתיכת חרא !!"
 
בשביל החברה´
וחוץ מזה זה כיף להתנתק מהכל ולחזור להיות לוחם לקמה שבועות בשנה"
 
נשבר מהמערכת המכשילה הזאת
שלום רב, שמי יהונתן כהן וברצוני לצאת בדחיפות מהגוף הזה שנקרא צה´´ל. אני בן 26 מתפקד בתור איש מכירות בכיר של חברת פרסום. בתקופה זו אני מפרנס את אחותי ואת התינוק שלה ואין להם שום דרך אחרת להתפרנס. מעבר לזה אני מבקש שלא תשפטו, איני יכול מצפונית לשים מדי צה´´ל ולעמוד כנגד העם הערבי שתמך בי מאז היותי מאומץ כילד קטן. כיום הגדוד שלי אינו מוכן לשחרר אותי מהמילואים ורשמו אותי כנפקד. איימו עלי שאם לא אתייצב למילואים גם עריקות, איסור יציאה מהארץ וכלא בדרך אלי. יחד עם זאת חלק עיקרי בהתפתחות הקריירה שלי תלוייה בנסיעות שלי לחו´´ל. אני ממש מבקש שמישהו עם ידע וניסיון יגיד לי מה עלי לעשות. יהונתן כהן- 054-3332243 מייל- sidofman@yahoo.com"
 
אני עושה מילואים משום רגשות אשם
המפקדים שלי הם קצינים בינוניים ומטה, שאינם יודעים לטפל בבני אדם, אינם יודעים לפקד, ואינם יודעים להלחם, וודאי שלא על מה להילחם. כל מה שהם יודעים לעשות זה לייצר רגשות אשם בפקודיהם ולהתעלם מפקודיהם כל זמן שהכל ממשיך כסדרו בתוך השקר הירקרק שבו הם עוטפים את עצמם. זה לא שונה מכל צבא קולוניאליסטי אחר בהיסטוריה, בריטי, צרפתי, בלגי, לא חשוב. במלחמה (2006) הגישה שלהם הייתה ישנונית יותר משל פקיד הגירה במדינת עולם שלישי. חיי אדם הם בדיחה, טוהר הנשק הוא שטות שאפשר לנפנף בבנאליות, ולא מתוך רשעות, אלא סתם כך, ובסופו של דבר כך אנחנו נראים, וכל מה שנוחת עלינו מגיע מתוך העיוורון הזה. לצערי, אני בחור טוב(םחות או יותר) שלא יודע לומר לא, ולכן אינני מסוגל לסרב להם כשהם מתקשרים אלי ועוטים את הקול הסמכותי המזוייף שלהם. דרך אגב, אני אב לילד ועושה מילואים כבר יותר מעשור, כך שלא מדובר בסתם בחור צעיר ומתוסכל. עצתי למי שלא רוצה לעשות מילואים היא זו - פשוט אל תתנו להם פרטי התקשרות נכונים ביום השחרור. אחרי כמה שנים כבר יוותרו עליכם."
 
מי עוזה בסבבה ?!
מדינה מסריחה אוכלת יושביה "
 
כי אני מזוכיסט ואני עשיר ואין לי בעייה להפסיד כסף
אין לי מושג, חוץ משדופקים אותך ואין התחשבות , לא רואה סיבה לעשות מילואים, אלא אם כן זה חיזבאללה או איראן"
 
למה אתה עושה מילואים
למה אתה עושה מילואים - למה למה? למה כי אני ילד טוב מפחד מכלא ! לא מקבלים כסף על דפוק ! אם היה לי 50.000 ש´´ח במתנה היתי דופק את המערכת השאלה היא רק כמה זמן ידרש לצאת ולכנס שוב ? מי מקיר את הפרוצדורה? "
 
אם הלחמה הבאה כמו לבנון 2 אחשוב פעמיים אם לבוא
למה אני נגד מילואים אולי כי חבורה של פוליטיקאים מושחתים מושתנים ועלובים שולטים בצבא על פי אינטרסים אישיים ועושים ככל העולה על רוחם לטובת מטרותיהם האישיות דוגמת ´´מנהיגנו ´´ בשנים האחרונות ואם כבר יוצאים למלחמה אז למה לא עד שלא מרסקים את האוייב טטוטאלית שלא יחשוב לחזור שוב ´´טוב למות בעד ארצנו´´ (שבצם האמת היא שהוא קילל ברוסית) חומר למחשבה אותם לוחמים הרוגי מלכות שכבשו אי פעם שטח או מקום לדוגמא את הבופור אם רגע לפני שיצאו לקרב היו מנבאים להם שהם הולכים להקריב את חייהם בעוד 18 שנה יגיע טמבל בשם אהוד ברק ויסוג ללא תנאים ויברח למרות התחזיות של טרור נמשך ואי פיתרון בצעד זהוהחמרה של המצב אתם תקריבו את חייכם. מה אתם חושבים הייתה התגובה שלהם אני לא הייתי נלחם וגם רב האנשים לא ומה עם גלעד שליט ומה עם השאר ולמה המחבלים חיים בכלא יפה ומשתחררים עם דם על הידיים . אם המדינה הזו לא רצינית אז למה לעשות מילואים . שלא תבינו אותי לא נכון אני בעד לשרת ולהגן אבל בהיגיון ובחוכמה ולא בטיפשות כמו שזה כרגע שיהיה לכולם יום טוב נ.ב זה רק אני או שברק מתנהג כמו מרגל מטרפד כל מצע אפשרי ומתנגד לשימוש בכח צבאי או אולי הוא לא רוצה שיקחו לו את התואר החייל מספר 1 עלקק פחחחח"
 
לא עושה מילואים
פיטרו אותי פעמיים מהעבודה בגלל מילואים,אני גר באיזור מוכה אבטלה,הפעם יש לי מילואים ולא רוצים לשחרר אותי.מעדיף להיות עריק ולשמור על העבודה.ושכל הפלצנים האלה עם הכסף שלא יבלבלו לי את המוח על המדינה.כי לי כבר אין עבודה ואן לי כסף לילדים שלי להרבה דברים."
 
חבל שיש לי פטור ממילואים
היה לי פרופיל 45 רפואי - לא נפשי בגלל ניתוח בריאה ובגרון שהיו לי בתקופת התיכון סבלתי מאוד לשרת בבסיס פתוח ואהבתי יותר להתנדב לאבטש´´ים וגם הייתי קונה את האבטש´´ים וגם הייתי נהנה בבסיס סגור. אני לא אוהב משמעת צבאית לכן אני לא רוצה לחתום קבע אבל אני כן רוצה לעלות פרופיל ולעשות מילואים בתור לוחם בשטח או בתור שומר במתסום אני יוריד את החיוך מהפנים של כול הערבים שם ויפחיד אותם וחירים לכולם את הפלאפונים והמצלמות. אני ממליץ לכל מי שעושה מילואים וגם לחיילים ולשוטרים: הנשק בידיים שלכם - אתם יכולים להחרים את המצלמות והפלאפונים של הערבים. תאמינו לי זאת עוד אחת מהמלחמות שלהם לקבל כספים ולדפוק אותנו אנשי הביטחון ואוהבי המדינה."
 
גילי קפיטולניק
אני חושבת התנדבתי לצה´´ל שנה שלמה ולדעתי עם אני יחזור אני יתרום יותר ואני יהיה מרוצה יותר בלי שום קשר לפטור ממילאוים אני חושבת שבנות או נשים הרבה יותר חזקות מבנים כמו שאומר המשפט שאת עושה ספורט את תמיד מנצחת ואני להרגיש ניצחון שעשיתי את זה ונשים או בנות יכולת לעשות הכל כמו הבנים!!זו הדעה שלי שנה טובה..."
 
למה אני לא עושה מילואים?
אני לא עושה מילואים כי לא מזמינים אותי על רקע גזענות כי מאז שאני העלתי פרופיל מ-45 ל-82 לא הזמינו אותי כי המערכת לא קיבלה את העובדה שאני העלתי את הפרופיל ומיום שהייתי לפני גיוס ומאוד רציתי להתגייס ניסו בכל מחיר לא לגייס אותי בכך שהעלילו עליי כל מיני שקרים אחרי שחתמתי בכתב ידי על ויתור סודיות שהמידע שאני סיפקתי בלשכת הגיוס הוא אמיתי ואחרי שניצחתי את המערכת החליטו משום מה לא לקרוא לי לעשות מילואים בניגוד לרצוני ואם יזמינו אותי לעשות אני מיד אגיע."
 
לא עושה
באמת ניראה לך שאני יעשה מילואים עם דפרים שינהלו אותי עם כל הכבוד למדינה "
 
אז ככה:
לא עשיתי מילואים פעם אחת, התחמקתי מהמילואים פעמיים כבר, מצידי שיכניסו אותי לכלא 6 יש לי הרבה נסיון שם הנזק הנפשי מהצבא עוד מהדהד לי בראש גולני יחידה מסריחה ואפורה שתישרף כולה אני בעד החמאס!!!! שיפול כל צה´´ל הדוחה הזה שלא יודע להתייחס לחיילים כאל בני אדם קיבלתם חייל מורעל שהיה מוכן לתת הכל והרסתם הכל במו ידיכם!!! זבש´´ך אולי תלמדו להבא"
 
רק השתחררתי
אני לא יודע מה זה מילואים :)"
 
יותר לא עושה מילואים
הגיע הצו .. ואתם יודעים מה . הפעם כבר לא התרגשתי.. אני מודה בעבר הייתי חיל מורעל שגדל בבית ציוני מאוד. אבי שירת כלוחם ושירת במילואים עד שכבר.. וגם אני ראיתי את עצמי מזדקן עם החבר´ה והפק´´ל קפה כל שנה.שירתתי ביחידה ´´מובחרת´´ וכל השנים הנהנתי כשהסתכלו עלי כ´´ציוני, ערכי, וכל שאר התארים שנקשרים לערכים שגדלתי עליהם. אבל אני חייב לומר שכבר נפתחו לי העיניים. נכון עברתי לתל אביב כבר לפני כמה שנים אבל זה לא הפך אותי ל´´תל אביבי´´. פשוט הבנתי שנוח לכולם שאני מרגיש טוב עם זה שאני פשוט פראייר.. המדינה הזאת זורקת על האזרחים שלה בכל מובן. חינכו אותי שכל שעל בארץ הזו קדושה והוקז עליה דם ולבסוף שולחים חיילים במדים לגרש ולהרוס את הבתים. האידאולוגיה שלי קבורה מתחת להריסות הישובים והגבעות. אני עובד ורבע ממשכורתי הולכת למיסים עוד חצי לשכר לימודים. ובשאר משלם על הרכב שנגנב... המשטרה לא מתפקדת. החוק הוא בגדר המלצה לאוכלוסיות שלמות.(אני אפתיע אתכם שכבר הבאתי את הגנבים.. אבל כמובן שמשטרת ישראל עסוקה בדברים חשובים אחרים אז התיק נסגר) לא על המדינה הזו חלמתי ובטח לא אבותי שעלו הנה. אני יודע שערבבתי כאן מספר נושאים אבל הכל קשור ויוצר את תחושת הפראייר המעיקה. ברור לי שהצבא לא יקרוס בלעדיי ולא מצפה שישכנעו אותי. כי אני את שלי פשוט הבנתי ושמח שלפחות התפכחתי בזמן"
 
כי זה חוק !
כי אם אני לא יבוא למילואים אני יגמור בכלא ואני ירגיש מושפל וממורמר שאחרי כל מה שנתתי למדינה והפסדתי בגלל המדינה אני יגיע לנקודת התחלה כמו מי שלא התגייס בכלל ולא תרם כלום בכלא ויוכל להיות מאוד שאני גם לא יגיע למילואים הבא כי הקצינים רוצים לעשות לי רצח אופי ולתפור לי תיק ולזרוק אותי לכלא אז עדיף לא להגיע בכלל למה אם אני יגיע למילואים ויקרה מה שאני חושב שיקרה זה לא יגמר בטוב למה אני לא ישב בחיבוק ידיים ונמאס לי לתת הסברים לחבורה של מתלקלקים אז אני פשוט לא יגיע למילואים ויכנס לכלא לחודש או חודשיים במקרה הטוב במקרה הלא טוב יתפסו אותי ביום רע ביום המעצר ואני לא היה צפוי בכלל למה שאני היה מסוגל לעשות אז בגדול התשובה לשאלה שלכם אני מילואים לא עושה יותר ותדחפו אצבע לתחת עמוק עמוק אוליי תרגישו דיגדוג לאומת הזיין שאני קיבלתי מצהל במשך השנים וכל זה כי רציתי לתרום וכי חינכו אותי לתרום תמים שכמוני ביי כלבלבים"
 
´´למה אני עושה מילואים´´?!איזו שאלה
זו חובתיזכותי ומשאת נפשי במדינת היהודים .עצם השאלה מעוררת חלחלה כי לכל אזרח ויהודי צריך להיות ברור שכדי להגן על מדינת היהודים צריך להיות צבא ושמערך המילואים הוא הצבא. אגב מבחינה אסטרטגית מערך הסדיר מהווה אימון להצתרפות למערך המילואים שהוא הצבא האמיתי משום שללא מאות אלפי חיילים אין סיכוי בדרך הטבע לשרוד בעולמנו האכזר ובאיזור."
 
הצבא יורק על סטודנטים שאמורים יום אחד לקדם את המדי
יש חיילים בסדיר שמשרתים 3 שנים אז למה צריך לעשות מילואים כאילו אין לי חיים, לצבא לא איכפת שאני משלים בגרויות ושאני סטודנט, אני את השלוש שנים שלי נתתי כמה עוד אפשר ,מתי יהיה לי חופש?! ודרך אגב, כל אלה שאומרים שזה חוק: נו אז מה ממתי חוק הוא דבר הגיוני? האם חוק טל הוא הגיוני והוגן? האם חוק רשות השידור הוא הגיוני?יש הרבה חוסר צדק במערכת החוק שלנו"
 
מספיק להיות פראירים
נמאס להיות פראייר במדינה המגעילה הזאת .ארץ אוכלת יושבייה . עבדתי במקום מסויים 3שנים עברתי פציעה בברכיים וכרגע אני לא יכול לעבוד יותר במקום העבודה הזה בגלל שהם דורשים להיות בכושר רופא קבע לי שאני לא כשיר לעבודה שם יותר אז החליטו לפטר אותי הסכמתי אבל אז התברר לי כאשר מקבלים פיצויים לא מחשבים את ימי הפיצווים התקשרתי לקצינת קישור ראשית אמרו לי שרק אם מעסיק רוצה הוא יכול לחשב את הימים של המילואים בפיצויים אבל איזה מעסיק באמת ירצה לשלם בגלל זה נמאס לעשות מילואים כוס אמא של כול המדינה הזאת אני לא עושה יותר מילואים יום אחד אפילו ככה הם מאבדים לוחמים "
 
כבר לא
אענה לשאלה: למה אני כבר לא עושה מילואים? כי נפתחו לי העיניים. כי הבנתי שאני פשוט מנוצל. כי נוח לכם לחשוב שהפראיירים רק מתחלפים. כי המדינה צריכה להתנער. כי היחס למי שנפגע בצבא איום. כי מילואים זה רק קצת הקרחון. הניצול חוגג כל שאר ימות השנה. כי שולחים אותי להיות בובה של פוליטיקאים מושחתים. כי זה לא באמת תרומה אלא ניצול מתמשך. "
 
מה זה החרא הזה אף אחד לא מתייחס אליך אתה אומר להם שיש לך מבחנים וזה לא מזיז להם,וראבק מה כבר בקשתי שידחו לי את המילואים בכמה ימים. גועל נפש של מערכת ועוד רוצים אחרי זה שאני אעשה מילואים"
 
״להגן על המולדת״
כשיהיה מלחמה תקראו לי ....מנצלים את האהבה למולדת ואת רוח ההתנדבות של האנשים - כדי שיהיה סיבה להמשיך לתקצב את משרד הביטחון במקום לטפל בפאקינג עוני וכו.... יאללה כושילרבק תפסיקו עם הימי מילואים המיותרים ותפסיקו לבזבז כסף סתם. ואנשים תפסיקו עם הרעל זה סתם מדרבן אותם . "
 
לא עושה מילואים
הייתי רוצה לעשות אחרי פטור של 6 שנים בערך ואם אני רוצה למי אני צריכה לפנות"
 
זהו . לא עושה מילואים יותר .
לא שומר על בית שאין ולא יהיה לי . שהילידם של ביבי ילכו לשמור בגבולות נמאס לי . "
 
למה אני עושה מילואים
אתה מרגיש במין חופשה ניתוק מעבודה ניקוי ראש "
 
ישי דהן
מי שעושה מילואים הוא בסך הכל תמים שנופל ברשת כל פעם מחדש. מי שמשתיק אנשים כמוני הוא מישהו שבסטטוס כמו שהייתי פעם אך עדיין אין לא מספיק ניסיון כדי להבין זאת והוא ינוצל עוד הרבה עד שיגיע לאמת עם עצמו."
 
מילואים זה חרא
מעדיף לדפוק לעצמי כדור בראש ולא להגיע לחרא הזה עוד פעם"
 
הכי כיף זה להרגיש שאתה תורם מעצמך
לתת מהזמן ומהכוחות שלך לטובת העם, הארץ, והמדינה"
 
מחייבים אותי
אני נגד צבא והמדינה. אני בעד ערבים ואני אעשה הכל על מנת לעזור לערבים."
 
מילואים זה ישראליות
מילואים זה החופש שלי מילואים זה אחי"
 
לאפרת ג´רבי
יש יחידה שמיועדת להתנדבות למילואים. היא פתוחה לגברים ונשים עד גיל 70 ששירתו בצה´´ל/מג´´ב. תקופת שירות: 12 יום, כולל יום ריענון בבסיס אימונים של פיקוד מרכז. טלפון לפרטים: 02-5694208 או 02-5694210"
 
התנדבות למילואים
אני פטור ממילואים מפאת גילי. למרות זאת אני מתנדב לפחות פעם בשנה ביחידע\ה שמיועדת להתנדבות למילואים. השרות היא עם יחידות סדירות של צה´´ל ומג´´ב. אנחנו עושים מחסומים וסירים. שירותינו היא תוספת כח אדם חשובה. פריירים? אולי יהיו כאלו שיגידו כן, אבל אני מאמין שמי שיכול לתרום לצה´´ל (כן גם אחרי כל מה שכבר נתנו) שיעשה זאת."
 
אז למה באמת....
הגעתי לארץ כשהייתי בת 4. ואני זוכרת איך התלהבתי בגיל 10 בערך כשגיליתי שפה בנות כן הולכות לצבא והולכות לקרבי ולא להיות אחות במקרה של אוליי מלחמה. גיליתי שפה החיילים חוזרים פעם בשבוע, שבועיים, שלוש הביתה ולא רק פעם בשירות שלהם כמו ברוסיה. שיש פה רגילות, מיוחדות, שחרור זמני ועוד הרבה דברים שאין באף צבא אחר לא זה של אמריקה שכבר אלוהים יודע כמה זמן נמצא בעירק, ולא של רוסיה שהחליט פתאום באמצע החיים שבא לו להראות כמה הוא חשוב וכמה כוח יש לו. לצערי נבצר ממני ללכת לקרבי כמו שרציתי, והייתי אפילו צריכה להילחם כדי ללכת לצה´´ל וכשהלכתי הלכתי כמה שיותר קרוב לשטח, כמה שהפרופיל נתן לי. וידעתי שתפקידי מחייב מילואים והייתי כל כך גאה שאני אלך למילואים ואז כשכולן מסביבי התחילו להשתחרר וללכת לבקו´´ם בשביל חוגר מילואים קיבלתי הודעה שאחרות היו שמחות לקבל - ´´את יכולה להשתחרר כאן בבסיס - את לא עושה מילואים´´, אחרי בירורים ארוכים רק 72 ומעלה (פרופיל) עושה מילואים מהבנות. אני זוכרת איזו מכה לחגורה זאת הייתה, כי כל כך רציתי לשרת ואחרי שכבר הלכתי ורציתי לעשות מילואים חוץ מלהתנדב לא היה אפשר לעשות דבר. אני חושבת שיש לנו צבא נהדר לפחות לעומת אלה האחרים, ומה לעשות האנשים שנמצאים בו, לא כולם אנשים שלא צריכים להיות שם, אבל מה לעשות גם החיים כאלה לא רק הצבא, גם בעבודה, במכון כושר בממשלה, במשרד הפנים ואיפה לא אנחנו פוגשים אנשים שלא היינו רוצים שיהיו שם, אבל הרי אנחנו לא מתפטרים מהעבודה כי לא אהבנו את הבוס, אנחנו - רובנו לפחות לא עוזבים את המדינה כי אולמרט לא משהו, אז גם את הצבא ובפרט את המילואים אנחנו לא צריכים לעזוב, אם מה שעוזר לכם זה שחייבים כדי לעשות אותו - אז חייבים, אם אין לכם את המצפון הראוי, החובה העצמית והרצון בכדי להמשיך לשרת במילואים."
 
צהל משתין על חיילי המילואים
"
 
כי זה ממש כיף להיות מיעוט מנוצל
שאונסים אותנו אקדמית,כספית ומכל בחינה אחרת. שיז* הצבא ושיז* המילואים , אני מת לברוח מזה."
 
האידאל
אנחנו חייבים להגן על עצמנו. אין מי שיעשה זאת בלעדנו."
 
עד מתי?!?!? אוג´ 05
דיי... נתתי את כל הגוף למדינה הזאת. עכשיו גם את הנשמה הם רוצים! לא עושים שום מילואים. במיוחד שהצבא עכשיו מנסה לדפוק אותי כי לא הסכמתי לתת שתן בצבא, בגלל שראיתי בזה פגיעה בכבוד. בחיים לא השתמשתי בסמים! ועכשיו אחרי שהישתחררתי הם קוראים לי למשפט ורוצים לתת לי עבודות שירות. צבא מושחת, מדינה מושחתת. אוכלת יושביה!!!"
 
u can call me a friar
i am trying to get into any unit to do milu´im. WHY? because it feels wrong to sit on my couch watching it from the comfort of my home, when my friends are putting their life in danger for the citizens. Even if i get put in a unit that picks up trash, i´ll still feel and know that i am contributing, helping or making life easier for someone that is in a very stressful situation. this is the obligation of israelis. everyone can find an excuse. and some people have good ones. those that don´t should be embarrassed and ashamed "
 
אני בחו´´ל וכואב לי שאני לא עם היחידה כרגע
גוייסתי בצו 8 אבל אני בלימודים בחו´´ל ואין לי איך להגיע. כואב לי לראות את אלה שכן התיצבו למלחמה עובדים קשה ןמסכנים את עצמם, כשרבים אחרים יושבים על התחת. המדינה זה אנחנו, ואם לא נתרום מעצמנו למענה לא תהיה מדינה. ותאמינו לי, אין לכם מה לחפש בחו´´ל...אני חוזר בקרוב ומייד אתיצב ביחידה מוכו למילואים כשיגיע. תנו לצה´´ל לנצח!"
 
עזה עזאזל - למה רק עכשיו
אעך אפשר להאמין לברק ולצבא ש7 שנים הוא הביא להם לחפור בונקרים ולהתחמש אז איך לעשות מילואים כשאדם כזה שר ביטחון"
 
במלחמה חייבים
במלחמה חייבים לעשות מילואים"
 
מילואים עד מתי
איך משתחררים מהמילואים די הספיק לי"
 
פנחס יש רק אחד
אני עושה מילואים. אני אוהב מילואים אני חייב מילואים. מחכה לצו כל יום (אני חייל מילואים 15 שנה בערך אפילו שאני חולה ולא חייב בכלל לעשות מילואים ) אבל אם אני לא יגן על המדינה שלי מי יעשה את זה ? טוב אני הולך לדואר ליראות אולי שלחו לי מילואים . "
 
מילואים בהתנדבות
אני בן 57 ועדיין עושה מילואים, אמנם בהתנדבות. אני רואה מילואים כחובה וגם כזכות. נכון, זו טרדה גם, בפרט לסטודנטים ועצמאיים, אבל אין לנו הרבה אלטרנטיבות. "
 
מזה החרא הזה מילואים
אני בחורה בת 23 ואין לי מושג למה אני צריכה לעשות פאקין מילאוים מישהו מוכן להגיד לי איך אני יכולה להתחמק מזה "
 
מילואים בכיף.
כמו רוב אנשי המילואים גם אני משרת מסיבות אידיאולוגיות אך איתם מגיעות גם סיבות אישיות, המילואים מספק לי שבירת שיגרה התנתקות כמעט מוחלטת מחיי היום יום העבודה המשימות והמטלות וכמובן גם המשפחה. נכון, זה ממש לא קל להתנתק מהמשפחה ואפילו מקשה על ביצוע המילואים אך זה חלק בלתי נפרד מהתיצבות לשירות ואחרי הכל זה אחד הדוגמאות האישיות שאני מאמין בכל ליבי שיחקק בזיכרונו של בני ושגם הוא ילך בדרך זו."
 
למה אני לא עושה מילואים?
כי אבא שלי שהיום בן 83 עלה לארץ בסוף שנות ה30 ועשה סדיר ומילואים מ48-82 ועבד שילם מיסים והיום חי מקצבת זקנה ומאוכל שאני קונה לו,ואני סתם בן 35 שעובד בשכר מינימום ואין לי כלום. מדינה מחורבנת שרק דורשת ולא נותנת לך כלום, מה קרה אין מספיק נהגי משאית שחייבים להתעקש שאני יגיע בתאריך מסויים למילואים? צבא מחורבן אני בדרך החוצה."
 
רק בגלל החברים
"
 
מילואים - למה הדבר דומה?
אתם מכירים את המצב שאתם מסיימים לחרבןואז שאתם מורידים את המים נשאר חתיכת חרא קטנה שצפה ומסרבת לרדת ולא משנה כמה תורידו את המים, החתיכת חרא תמשיך לחזור ולצוף? הנמשל כאן הוא שהשירות הסדיר הוא החרא, ואחרי שאתם מסיימים אותו ו´´מורידים את המים´´, תמיד המילואים יצוצו ויחזרו לא משנה כמה תעשו אותם, הם ימשיכו להגיע שוב ושוב רק כדי לעצבן אתכם! המילואים שלי לפחות הם בולשיט גדול, בזמן המבצע בעזה חילקתי פלאיירים לאזרחים שאפילו לא קראו אותם, נמאס מהביזבוז זמן הזה! להגן על המדינה?! על מי אנחנו עובדים פה? אני משרת בפיקוד העורף וציוד החילוץ שלנו אפילו לא עובד! לא יותר מצירוף מתכות כבד שצריך לסחוב מהמשאית למחסן ובחזרה!"
 
הייתי מאוד רוצה להמשיך
לעשות מילואים!אני בן 45 ומילואים בשבילי זה חופש ניקוי ראש ויציאה מלחץ של העבודה של הבית!אתם פשוט לא מבינים כמה רוגע ושלווה יש לי כשאני נימצא במלואים הכל נעשה בסבבה אף אחד לא רודף אחרי אין לחץ פשוט בשבילי זה יציאה משיגרה הלוואי והייתי יכול להמשיך ולעשות מילואים!הייתי במילואים עד גיל 40 "
 
מילואים
מילואים כן זה קשה תמיד בזמן לא מתאים במיוחד שאתה עצמאי ועובד לבד בחברה שלך אבל מה לעשות צריך לעשות מילואים ביטלו לי את המילואים עקב מחלה של אימי אחרי עצבים וכעס וחוסר הבנה מטעם הצבע ואחרי שהבינו שאין בררה ביטלו לי את המילואים ולמרות זאת ביקשתי לתרום למילואים כמה שאוכל אז אנשים אין בררה צריך לעשות מילואים מחר אני יוצא 8.3.2010 "
 
כי צריך
וגם בגלל החברים"
 
כי הצבא מפגר!!! וגם המדינה!!
רק מנסה לברוח כל פעם...לא ילך גם אם זה יהיה היום האחרון של מדינת ישראל!!!!!!!"
 
אוהב אבל מתאכזב
אני במיקצועי הצבאי נהג אמבולנס (בעבר גם באזרחי)בשנים האחרונות אני עושה אך ורק אימונים ואימונים וזה די נימאס עד לפני שלוש שנים היתי עושה תעסוקות והיה ממש כיף מעניין והלוואי שזה יחזור"
 
שונא מילואים
אני שונא מילואים כי אני מרגיש פראייר שנדפק בשטח כשכל כך הרבה אנשים סביבי מרימים גבה ומתפלאים איך אני עדיין עושה מילואים כשהם לא לבשו מדים כבר שנים. אני שונא מילואים כי לוקחים אותי באמצע החיים מהילדים ומהחופש לחיות כרצוני ומכתיבים לי מה לעשות, מה ללבוש ומתי לצאת הביתה. אני שונא מילואים כי אני בן ארבעים וכבר תרמתי מספיק. אני שונא מילואים כי מישהו שם למעלה חושב שהנחה לסרט זו הטבה מעולה עבור הזמן והחופש שלי. אתם יכולים להגיד אם לא אתה אז מי כן? ואני עונה - או שכולם או אף אחד! פעם המדים היו סתם מסריחים, היום ריח הניצול הינו בלתי נסבל יותר מהכל. "
 
עשיתי צבא ומילואים עכשיו אני בן 49 אף אחד לא רוצה
שלומי אמזלג- עשיתי 3 שנים צבא שירות צבאי מלא, ואח´´כ 20 שנה מילואים. והיום כשאני מובטל כי סגרו את המפעל שבו עבדתי איש אינו רוצה לקבל אותי (מעניין שבצבא הייתי מתאים לכל תפקיד). זאת מדינה פשיסטית שיודעת רק לקבל אבל לא לתת- הרבה אנשים שלא עשו צבא בכלל (ונגדם אין לי כלום) חיים היום טוב ממני לכו לכלא, ואל תשרתו את המדינה המזופתת הזו"
 
לא סובל את המערכת
רק במקרה של מלחמה אני אבוא"
 
אוהב את המולדת שלי
כי יש לנו מולדת אחד ומשהו צריך לשמור אליה"
 
כי אני פראייר
אחרי 3 שנים בשירות קרבי, ולאחר 4 שנות מילואים (אני בחור צעיר בן 25) להלן המסקנו שלי: בשנה הראשונה הלך קורס פסיכומטרי בעלות של 8 אלף שקל, (תבוא נסתדר אתה תצליח אין דאגה). בשנה השנייה ---> סמסטר שלם במכללה הלך (תבוא נסתדר אין בעיה) פספסתי את כל המועדים מועדי ב היו סינית בשבילי אחרי שחודש אתה רואה רק חולות. בשנה השלישית ---> עברתי מוסד לימודים ואני לא מתכוון להפסיד עוד 7000 אלף שקל (כמובן תבוא נסתדר אין בעיה). אז די נמאס כבר מכל הקלישאות של תבוא נסתדר, נמאס מקבלת ברכה לחגים מהצבא שישראל על סף איום קיומי ועלינו לעמוד על החרב, חשוב לתת, אבל יש הבדל בין נתינה לבין רכיבה על הגב שלך. אני האזרח הקטן שרוצה לסיים ללמוד בשקט ועל איזה איום קיומי הם מבלבלים? עוד תפיסת קו שעשיתי בסדיר? הם יסתדרו טוב השנה ועוד שנה וגם שנה הבאה בלעדי כי אני כבר לא טיפש. מקווה שגם אתם..."
 
מה לקחת למילואים   

מילואים ולת"מ   

הוסף אתר לפלוגה   

מידע חשוב   

מיתוס הרס"ר   

אתרי צבאות בעולם   

בדרך אל הכושר   

ספורט אתגרי   

בדיחות מילואים   

משפטי נוסטלגיה   

שירי נוסטלגיה   

מילואים ו - סליחה   

הגיע הזמן לשלום   

עצומת טוהר הנשק   

התנדבות למילואים   

תגמולי מילואים   

פורום החפ"שים   

דרגות מילואים   

מילואים אתרים נוספים   

ספרי צבא מילואים    

ציוד צבאי   

הורדות לסלולאר   


סיורי סליחות 
מילואים בסבבה

ניב חזן קידום אתרים      מילואים | מיהו מילואמניק | תנאי שימוש | מילואים - על אתר מילואים | צור קשר
| חדשות מילואים | מילואים - התנדבות למילואים

מילואים -  כל הזכויות שמורות לאתר מילואים בסבבה 2003 - 2010 ©