מילואים מילואים
עמוד הבית  מועדון מילואים   סיפורי מילואים  אתרי מילואים שירות מילואים על האתר מילואים  מיהו מילואמניק
פרסם באתר מילואים  מילואים חדשות   מילואים וסרטים   פטור ממילואים  צה"ל מילואים ונשים  מילואים
מילואים - הידעת?
נעליים צבאיות הם חלק מלבוש החייל ומהווים סמל חזותי נוסף בעל משמעויות חשובות. פקודת המטכ"ל, בנוגע לנעליים אומרת כי: חייל ינעל נעליים צבאיות גבוהות או חצאיות, בהתאם לתקן הציוד האישי ...

סמלים בצה"ל
תולדות המדים,
דרגות ותגים, קיטבג, דיסקית, כומתה, נעליים צבאיות, שיפצור, משקפים, שרשרת דיסקית, דגמח, מדי ב ,
סוודר טלאים, דובון,

יומן מילואים - מלחמת לבנון השנייה

כשחזרתי הביתה מהמילואים הסתובבתי יום שלם כמו זומבי.
העולם נראה כל כך שונה פתאום, הכל היה לא רלוונטי ולא חשוב, הכל נראה אחרת. זה לא שעברתי זוועות שאי אפשר לדמיין אותן אבל לא הרגשתי שאני יכול להמשיך בסדר היום הרגיל שלי. החוויות שעברתי לא השתלבו בצורה נורמאלית בחיים ולא יכולתי לדבר עליהם עם אף אחד. עם אלא שהיו דיברתי על מה שצריך ואפשר לעשות בשביל שבמה שמכנים "הסיבוב הבא", לא נעבור את אותו דבר, דיברנו רק על הפרקטיקה. כשהייתי עם אלא שלא היו לא הרגשתי שזה משהו שאפשר לדבר עליו בפחות מכמה שעות טובות, אז העדפתי לשתוק, לנדנד בראש ולפטור את כולם באמירה: כל מה ששמעתם בעיתונים נכון. תוך כמה ימים ההרגשה המוזרה חלפה ושוב הרגשתי כמו בן אדם מהיישוב, אבל איפשהו, עמוק בפנים, עדיין נשאר לי הצורך לשתף, כך מצאתי את עצמי מתיישב לכתוב.

מי שמצפה לקרוא סיפורי קרבות ודרמות הרואיות על חיי הלוחמים במלחמת לבנון השניה לא ימצא פה את מבוקשו מהסיבה הפשוטה ביותר, לא חוויתי כאלו. הדפים הבאים לא מתיימרים לתאר אירועים יבשים או עובדות ופרטים בנוגע ללחימה אם כי אי אפשר לוותר על כאלו. המטרה העיקרית של רשימה זו היא לנסות להעביר את התחושות, הרגשות והמחשבות שעברו עלי באותם ימים ספורים על אדמת לבנון.
סיפורי לוחמים עולים על הדפוס ונשמעים בסיטואציות שונות כבר שנים רבות ובטוחני שסיפורים כאלו אכן התרחשו בלחימה האחרונה, אך למרות זאת לא מצאתי משהו מבין כל אלו שמתאר בצורה טובה את מה שעברתי בלחימה הזו, ואסור להתבלבל לרגע, אני מברך על כך בכל ליבי.
אך הצורך לשתף עודנו קיים, יתכן מאוד שדווקא בגלל חוסר הדמיון לסיפורי הקרבות שגדלנו עליהם. גם אם לא מדובר על לחימת פנים מול פנים רווית אדרנלין, עם סכין בין השיניים, או במילים אחרות, דם יזע ודמעות, גם אם מדובר רק על שהייה אפרורית משהו בלבנון השרופה.

רוב האירועים המתוארים בהמשך אכן התרחשו במציאות, אם כי אינני מוכן להתחייב על הפרטים המדויקים, חלקם נשמטו מזיכרוני וחלקם שונו כדי לשמור על פרטיות בסיסית של חברי ללחימה.

חשוב לציין שאין לי כוונה לספר את סיפורם של הלוחמים במלחמת לבנון השניה אלא את התחושות והרגשות האישיים שעברתי בלחימה זו. יתכן מאוד שאנשים אחרים חוו את אותם הדברים בצורה אחרת ויחלקו על הרבה ממה שנכתב אך אלו רגשותיי האישיים שנכתבו מזווית ראיה סובייקטיבית לחלוטין בשביל לנסות להכניס את הקורא אל העולם שמעבר לפרטים, לא אל העולם של האירועים החיצוניים אלא אל העולם הפנימי של מי שחווה אירועים אלו.
מקווה שהצלחתי.

מילואים - יומן מילואים - מלחמת לבנון השנייה 2
ליומן המילואים המלא - מלחמת לבנון השנייה לחץ כאן


מה לקחת למילואים   

מילואים ולת"מ   

הוסף אתר לפלוגה   

מידע חשוב   

מיתוס הרס"ר   

אתרי צבאות בעולם   

בדרך אל הכושר   

ספורט אתגרי   

בדיחות מילואים   

משפטי נוסטלגיה   

שירי נוסטלגיה   

מילואים ו - סליחה   

הגיע הזמן לשלום   

עצומת טוהר הנשק   

התנדבות למילואים   

תגמולי מילואים   

פורום החפ"שים   

דרגות מילואים   

מילואים אתרים נוספים   

ספרי צבא מילואים    

ציוד צבאי   

הורדות לסלולאר   


סיורי סליחות 
מילואים בסבבה

ניב חזן קידום אתרים      מילואים | מיהו מילואמניק | תנאי שימוש | מילואים - על אתר מילואים | צור קשר
| חדשות מילואים | מילואים - התנדבות למילואים

מילואים -  כל הזכויות שמורות לאתר מילואים בסבבה 2003 - 2010 ©